K. Marcinkowskiego 1
tel. 067 261 80 78
rogck@poczta.onet.pl

Obraz losowy

w20096.jpg

Wyszukiwarka

Kalendarz

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Polecamy

 

Zbiory biblioteki

dostępne on-line na mak+!!!

 

W niedzielę 19 czerwca na boisku sportowym w Studzieńcu odbyła się kolejna edycja Turnieju Wsi. Do rywalizacji o puchar Burmistrza Rogoźna na starcie stanęło 12 sołectw gminy Rogoźno:

Boguniewo (sołtys Marta Strzykała), Budziszewko (sołtys Zbigniew Nowak), Garbatka (sołtys Krzysztof Nikodem), Gościejewo (sołtys Ludwik Skibiński), Karolewo (sołtys Robert Kita), Nienawiszcz (sołtys Krystyna Pyssa),  Owczegłowy (sołtys Krystyna Gromanowska), Owieczki (sołtys Władysław Stefański), Parkowo (sołys Justyna Bartol -Baszczyńska), Pruśce (sołtys Henryk Karaś), Ruda (sołtys Anna Hedeszyńska), i gospodarz Studzieniec (sołtys Ewa Wysocka) Organizatorem turnieju było Rogozińskie Centrum Kultury, Gmina Rogoźno i Sołectwo Studzieniec (sołtys Ewa Wysocka), które po raz pierwszy było organizatorem turnieju. Turniej oficjalnie otworzył Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski. Sołectwa podczas tegorocznego turnieju rywalizowały w 9 konkurencjach. Turniej rozpoczęła sztafeta strażacka, w której czteroosobowe zespoły pokonywały na czas tor przeszkód z hełmem strażackim na głowie i strażackimi rekwizytami w rękach. Konkurencję tę wygrała drużyna z Gościejewa. Kolejną konkurencję sztafetę dziecięcą wygrała drużyna reprezentująca Owczegłowy. Dla jej uczestników na mecie czekały słodkie upominki. W konkurencji toczenie beczki piwa najlepsi okazali się panowie z Budziszewka, natomiast sztafetę rodzinną wygrała reprezentacja Karolewa. Konkurencję małżeńską czyli slalom tyłem wozem drabiniastym wygrała para z Gościejewa. W rozwiązywaniu testu najlepsi okazali się zawodnicy z Parkowa. W konkurencji dla pań najlepiej sprzętami kuchennymi rzucały zawodniczki z Boguniewa. Najlepsi w konkurencji piłkarskiej okazali się zawodnicy z Rudy. O końcowej klasyfikacji w tegorocznym turnieju zadecydowała ostatnia konkurencja, w której startowali sołtysi. Było to „łowienie ryb” na czas. Tutaj najlepsi okazali się sołtysi z Budziszewka, Parkowa i  Owieczek.
W każdej konkurencji zwycięska drużyna otrzymywała do punktacji 12 punktów, a sołectwo zajmujące 12 miejsce 1 punkt, w przypadku dyskwalifikacji w danej konkurencji drużyna otrzymywała 0 punktów.  
Końcowa klasyfikacja Turnieju Wsi Studzieniec 2016 przedstawia się następująco:
 I miejsce     Budziszewko    71,0 pkt.
II miejsce    Gościejewo    67,0 pkt.
III miejsce    Boguniewo    67,0 pkt.
IV miejsce    Owczegłowy    67,0 pkt.
V miejsce    Pruśce        66,0 pkt.
VI miejsce    Parkowo    62,0 pkt.
VII miejsce    Ruda        59,0 pkt.
VIII miejsce    Karolewo    56,0 pkt.
IX miejsce    Owieczki      51,0 pkt.
X miejsce    Studzieniec    45,0 pkt.
XI miejsce    Nienawiszcz    44,0 pkt.
XII miejsce    Garbatka    44,0 pkt.

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w turnieju decydowała większa ilość I miejsc, potem II miejsc itd. w poszczególnych konkurencjach.
Wszystkie biorące udział w turnieju sołectwa otrzymały puchary według zajętych miejsc, pamiątkowe dyplomy i bony wartościowe ufundowane przez Rogozińskie Centrum Kultury. Nagrody wręczali Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Henryk Janus i dyrektor Rogozińskiego Centrum Kultury Piotr Szturmiński. Najlepsze sołectwo w turnieju otrzymało również okazały puchar ufundowany i wręczony przez Posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka oraz oficjalną piłkę nożną EURO 2016 ufundowaną przez Senatora RP Jana Filipa Libickiego, piłkę wręczył doradca senatora Wojciech Wośkowiak. Turniej prowadzili Ryszard Dworzański i Piotr Szturmiński. Dla wszystkich przybyłych na turniej Urząd Miejski w Rogoźnie i RCK ufundowało kiełbaski, kawę i herbatę. Serdecznie dziękujemy gospodarzowi turnieju, czyli mieszkańcom sołectwa Studzieniec z sołtysem Ewą Wysocką za przygotowanie terenu i pomoc w organizacji turnieju.PS Foto Aleksandra Fajok